עולם הטבע

עולם הטבע עשיר ביצורים החיים על פני כדור הארץ. ההערכה היא שיש כמה מיליוני מינים. מאז ומתמיד ידע האדם להגדיר את היצורים השונים ולהבדיל בין ציפור לנמר, אולם תורת מיון מסודרת לא הייתה קיימת.

הראשון שנקט גישה מדעית למיון היצורים החיים היה מדען שוודי בשם  קארולוס ליניאוס שחי במאה ה-18. ליניאוס מיין את היצורים החיים לקבוצות על פי תכונותיהם הגופניות, על פי התנהגותם ועל פי מאפיינים נוספים שהצליח להבחין בהם.

לאחר המיון, יצר ליניאוס שתי ממלכות: ממלכת בעלי החיים וממלכת הצמחים. אך עם הזמן התגלו יצורים חדשים ונוספו ממלכות. שיטה מדעית זו למיון יצורים על פי הדמיון והשוני ביניהם, נקראת "טקסונומיה" או "סיסטמאטיקה".

כיום נהוג לחלק את היצורים החיים לחמש ממלכות:

למידע נוסף ניתן לרכוש את הספר "מפתח לעולם החרקים".

מאמרים מומלצים נוספים

הדברת מכרסמים מידע

מכרסמים – (Rodentia)

מכרסמים – (Rodentia) המכרסמים הביתיים חיים באורח חיים עצמאי והסתגלו לחיות ליד האדם ולהתרבות בסמיכות אליו. הם נקראים

קרא עוד »
מחלקת זוחלים - נחש תמונה

מחלקת הזוחלים (Reptilia)

מיון (סיסטמטיקה)של מחלקת הזוחליםסדרת מחודקי הראשסדרת הצביםסדרת התנינאיםסדרת הקשקשאיםתת-סדרת טבעוניםתת-סדרת לטאותתת-סדרת נחשים זוחלים ( Reptilia ) התפתחו זמן

קרא עוד »

לפרטים ומידע נוסף – צרו קשר

המרכז הישראלי ללימוד מקצועות ההדברה הוא המקום שיעניק לכם את הכלים ואת הידע המעשי והמקצועי ביותר, תוך כדי התנסות ממשית בעבודה בתנאי שטח. עם הנתונים אי אפשר להתווכח – מסלול קורס הדברה מעשי הוא ההכנה הטובה ביותר לקראת הגשה לבחינות הממשלתיות בפיקוח המשרד להגנת הסביבה.

דילוג לתוכן